Na betón... alebo na kameň?
Na betón... alebo na kameň?
Neotesaný, trochu hrubý, ale s nesporným kúzlom. Presne týmito vlastnosťami oplývajú materiály ako kameň a betón. V žiadnom prípade nejde len o stavebné prvky, ktoré je vhodné omietnuť, nalepiť na ne tapetu alebo ich pretrieť farbou. Skúste nechať vyniknúť ich surovosť a drsnosť v ostrom kontraste s ostatným vybavením interiéru.
Stierka (avšak nie to kuchynské náčinie)
Povrch, ktorého sa budete chcieť stále dotýkať. Dokonalú imitáciu betónu s neuhladenou štruktúrou oceníte tiež na svojej kuchynskej linke.
"Výnimočný dekor brúsený nikel má všetky atribúty extravagantného povrchu. Je skvelý po stránke vzhľadu, ale aj na dotyk. Navyše pod rôznymi uhlami pohľadu mení intenzitu - výraznosť sivastého zafarbenia a drsné štruktúry. Jeho ďalšou nespornou výhodou je kombinovateľnosť s ostatnými farbami a materiálmi" hovorí pán Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti Trachea, najväčšieho českého výrobcu nábytkových dvierok.
Miznú v múre
Dizajnová tapeta imitujúca kamenné alebo betónové obloženie nemusí byť v žiadnom prípade obmedzená iba na stene, kde nie sú dvere.
"Nová kolekcia bezobložkových zárubní AKTIVE pre posuvné a otočné dvere dokonale lícuje so stenou - tvorí s ňou jednu rovinu. Aby bol efekt "miznúcich dverí" dokonalý - stačí si zaobstarať špeciálne dvere v povrchovej úprave kartón, na ktoré môžete nalepiť tapetu, prípadne omietnuť na danú farbu. Výsledok je potom neskutočný" hovorí pán Petr Paksi, výkonný riaditeľ JAP Slovakia, ktorá sa produkciou dverných systémov zaoberá.
Dvere ako z kameňa
Prírodné dekory, či už drevené alebo aj z nerastného bohatstva, vedia stále vyvolať obdiv. To je aj dôvod, prečo takýmito dekórmi chceme byť obklopení aj v pohodlí svojich domovov. A práve dvere vám to ľahko umožnia.
"V novej povrchovej rade môžete objaviť hneď štyri originálne dekory imitujúce rôzne druhy kameňa, ako napríklad jeseň, láva, bridlica či andezit. Asi nie je potrebné dodávať, že práve tieto povrchy sú obľúbené v modernej architektúre" opisuje pán Dušan Vrtal, zástupca marketingu firmy SAPELI a.s., z ktorých dielne tieto atypické povrchové úpravy pochádzajú. Ďalšou výhodou týchto dekorov je ich extrémne vysoká mechanická odolnosť. Sú vyrobené v HPL lamináte o hrúbke 0,8 mm, ktorý je bežným spôsobom doslova nedoškriabateľný. Túto povrchovú úpravu môžete použiť aj na zárubne alebo aj na ďalšie výrobky SAPELI ako sú obkladové panely, vešiakové steny či šatníkovej skrine.
STONE
Hoci charakteristickou vlastnosťou kameňa určite nie je hebkosť, u fóliovaného dekoru STONE je tomu presne naopak. Nábytkové plochy v tomto prevedení pôsobia hladko a vďaka svetlému nádychu kameňa aj vzdušne.
"Dokonale hladkým povrchom sa pýši naša rada fóliovaných povrchov - unifarby, do ktorej spadá aj nový STONE. Neutrálnosť odtieňa nie je vôbec na škodu - naopak pôsobí v interiéri veľmi majestátne" vysvetľuje pán Martin Dusík a dodáva: "Dekor STONE sa veľmi dobre kombinuje napríklad s drevodekórmi. Interiér tak získava čisto prírodný punc."
„Kde betón, tam sklo“
Vzhľad drsného betónu vynikne v kontraste s nežnou kvetinou.
"Boom v segmente skiel predstavujú pieskované sklá. Motívy sa na tabule skla dávajú pomocou pieskovania - otryskávanie plochy silným prúdom veľmi jemného piesku. Výsledkom sú hodvábne plochy v jemne sivastom odtieni. Pieskované sklá možno použiť vo forme celosklenených stien, obkladov alebo dverí. Pridanou hodnotou je, ak sú pieskované plochy opatrené vrstvou nano laku – tento tak dekor chráni a uľahčuje jeho údržbu" hovorí pán Petr Paksi z JAP Slovakia, ktorá do svojho portfólia sklenených výrobkov zaradila aj pieskované sklá s nano vrstvou.
Takže ako to vidíte vy? Na betón... alebo na kameň? V každom prípade sa prírodných materiálov imitujúce kameň alebo betón vôbec neobávajte. V kombinácii s vhodne vybranými doplnkami docielite zaujímavého štýlu pre svoje trendy bývanie.
Zdroj: Trachea, J.A.P. Slovakia, SAPELI
- Prihlásiť sa pre odoslanie komentárov